На виконання наказу відділу освіти, сім'ї, молоді та спорту Решетилівської РДА № 165 від 20.06.2013 р. директорам та відповідальним кураторам навчальних закладах району необхідно:

 1. До 01 серпня 2013 року встановити на  визначених об'єктах програмного забезпечення та налаштування передачі даних на єдиний портал інформаційної системи управління освітою Полтавської області.
 2. До 15 серпня 2013 року внести інформацію та сформувати базу даних загальноосвітніх  навчальних закладів.
 3. До 20  серпня 2013 року сформувати тестову генерацію обов’язкових державних статистичних звітів ЗНЗ-1, 77-РВК, 83-РВК.
Порядок дій
Для керівника ЗНЗ:
 1. Наказом призначити відповідальну особу за впровадження проекту.
 2. Контролювати створення бази даних на порталі www.isuo.org, отримавши логін та пароль у районного куратора.

Для відповідальної особи ЗНЗ:

 

 1. Обрати комп'ютер, на якому будуть встановлені програма «КУРС: Школа» - єдина база даних навчального закладу і програма «КУРС: Сайт».
 2. Завантажити інсталятори програми «КУРС: Школа» і служби передачі даних «КУРС: Сайт» з сайту www.ekvrs.org, пункт меню «Завантажити». На обраному комп’ютері запустити завантажений файл «kyrs_setup.exe» та встановити програму «КУРС: Школа». Після цього, запустити «KyrsSiteSvc setup.exe» та встановити програму «КУРС: Сайт» згідно навчального посібника «§1 Встановлення програм».
  Всі параграфи посібника також можна отримати з сайту www.ekyrs.org, пункт меню «Завантажити».
  Якщо немає доступу до мережі Інтернет, отримати інсталятори програм та навчальний посібник можна у районного куратора проекту.
 3. Запустити програму «КУРС: Школа» та уважно заповнити форму «Первинні дані про школу» (обов'язково вказати коротку назву та ступені школи). У подальшому, ця інформація буде імпортуватися у шкільні звіти та передаватися на портал ІСУО (Інформаційна система управління освітою www.isuo.org ) та до ЄДЕБО (Єдиної державної електронної бази з питань освіти).
  Без ліцензійного ключа з програмою можна працювати 30 календарних днів після встановлення.
  Важливо: дані, що вводяться в програму, зберігаються і після введення ключа.
  Під час запуску програми «КУРС: Школа», у Вас з'явиться вікно реєстрації, де буде вказаний ідентифікатор. Детально описано в навчальному посібнику «§ ! В ста н о вл ення про грам».
  Для отримання ліцензійного ключа, необхідно районному куратору надіслати електронного листа та вказати у ньому:
  Повну назву та повну адресу навчального закладу;
  Ідентифікатор комп’ютера (який знаходиться в програмі «КУРС: Школа»);
  Кількість учнів, персоналу (загалом) та приміщень у закладі;
  ПІБ та контактні дані закріпленого виконавця у школі.
  Після отримання ліцензійного ключа, потрібно ввести його у вікно реєстрації та натиснути кнопку «застосувати ключ».
 4. Розпочати роботу з програмою «КУРС: Школа»
  -  в пункті меню «Сервіс» - «Очистка бази», очистити тестову базу даних;
  -  в пункті меню «Списки» - «Довідники», відредагувати «Довідники», як описано в навчальному посібнику «§2 Базові налаштування».
  Під час роботи з програмою, звертайте увагу на файли інструкції «Посібник з експлуатації» та «Посібник з встановлення та налаштування», розміщені у папці КУРС на диску С:\.
  Після того, як тестова база очищена, необхідно завантажити первинні дані Вашої школи на портал ІСУО. Для цього зайдіть в програму «КУРС: Сайт», яка знаходиться в панелі задач (правий нижній кут) або запустіть ярлик «КУРС: Сайт», якщо програма ще не запущена. Для завантаження даних на портал, необхідно в програмі «КУРС: Сайт» натиснути «Загрузить изменения» та зачекати коли закінчиться завантаження. Після цього зайти на сайт www.isuo.org та перевірити чи з’явились первинні дані по Вашій школі в ІСУО.
 5. Перейти до внесення даних, як зазначено в навчальному посібнику «§3 Внесення даних школи».
  -  внести дані про приміщення, вказавши: назву, площу, тип;
  -  створити облікові картки вчителів та технічного персоналу, заповнивши : і П.І.Б., дату народження, стать, посаду, пед. кваліфікацію, стаж роботи;
  -  внести дані про класи, вказавши: паралель, літеру, профіль, мову навчання;
  -  внести в базу облікові картки учнів, заповнивши: П.І.Б., дату народження, стать, паралель і № алфавітки;
  Вітаємо, єдина база даних Вашої школи створена!
  Ще раз завантажте внесені данні у ІСУО за допомогою програми «КУРС: Сайт».
 6. В програмі «КУРС: Школа» перейти на вкладку «Навантаження/ Навчальний план». Згідно навчального плану, створити навантаження, які необхідні для створення розкладу в ЗНЗ. Після складання навчального плану, можна перейти у вкладку «Розклад» та створити власний розклад (сервіс працює у ручному, напівавтоматичному або автоматичному режимі), докладно описано в навчальному посібнику «§4 Створення розкладу».
 7. Для контролю повноти та достовірності внесених даних, обов'язково створення статистичних звітів ЗНЗ-І, 77-РВК, 83-РВК в автоматичному режимі. Формування та відправлення звітів на портал докладно описано в навчальному посібнику «§5 Формування та відправка звітів».

 

Всі питання Ви можете вирішити за телефонами: 057-777-02-77, 063- 590-35-00, 097-67-87-650, 050-203-44-65 або за електронною поштою: info@ekyrs.org
 
ПРИМІТКА: Оскільки ЗНЗ нашого району вже 2 роки беруть участь в експерименті впровадження даної системи, то на початок 2013-2014 навчального року необхідно лише:
 1. в програмі створити новий навчальний рік
 2. внести зміни у списки учнів/вчителів
 3. сформувати тестову генерацію звітів ЗНЗ-І, 77-РВК, 83-РВК та експортувати їх на портал ІСУО.
Контактні дані

Технічні питання

Навчання роботі в проектом, видача ліцензійних ключів для ЗНЗ, проведення вебінарів та презентацій, вирішення технічних питань пов'язаних з впровадженням проекту КУРС: Освіта

Технічна підтримка

063-590-35-00

097-67-87-650

050-203-44-65

e-mail: info@ekyrs.org
 
Додаткова інформація: 
 1. Наказ МОНМСУ № 729 від 21.06.12 р. Про запровадження в загальноосвітніх навчальних закладах та органах управління освітою експерименту "ІСУО-2012" у 2012 році.
 2. Наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 29.11.2012 р.  № 1345 ЗВІТ про проведення в загальноосвітніх навчальних закладах та органах управління освітою експерименту «ІСУО-2012» у 2012 році
 3. Постанова КМУ від 13 квітня 2011 р. N 494 Державна цільова програма Сто відсотків
 4. Постанова КМУ №752 від 13.07.11 року Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти
 5. Наказ ДОН Полтавської облдержадміністрації №247 від 17.06.2013 Про створення інформаційної системи управління освітою та впровадження проекту інформатизації Полтавської області