Будинок дитячої та юнацької творчості
(http://reshetylivka-bdut.edu.poltava.ua/)

БДЮТ – це своєрідна територія дитинства, де мешкають заповітні мрії та щоденно по сходинках неспинно збігає кирпате дитинство. Тут щирі й гарячі серця дорослих людей допомагають юним і допитливим пізнати світ і себе, доторкнутися до прекрасного, зробити творчі відкриття, здобути перші перемоги.

Діяльність закладу спрямована на створення виховного простору для дітей та молоді в районі, стимулювання розвитку творчих здібностей та розвитку природних нахилів вихованців.

Головна мета роботи: розвиток життєво компетентної, творчої особистості, створення умов для самореалізації вихованців.

Наше завдання – докласти всіх зусиль, щоб виплекати особистість, пам'ятаючи слова Сократа: "У кожній людині – сонце, тільки дайте йому світити”.

Мистецька палітра БДЮТ багата і різноманітна. У різнопрофільних гуртках займається 460 вихованців віком від 5 до 21 року.

Гуртки на базі закладу:

 • Вокальний гурток "Валентина”;
 • Хореографічний гурток "Сузіря”;
 • Гурток барабанщиків "Ритм”;
 • Гурток декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва "Барви”;
 • Гурток «Арт-батік»;
 • Гурток «Лідер»;
 • Гурток «Інтелектуал».

На базах шкіл району:

 • Гурток «Технічне моделювання» (на базі Решетилівської гімназії);
 • Гуртки: «Повітряні змії» та технічної творчості  (на базі Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст.);
 • Гурток "Юний еколог” (на базі Жовтневого НВК);
 • Гурток "Горицвіт” (на базі Калениківської ЗОШ І-ІІІ ст.);
 • Гурток "Зелене світло  "  (на базі Решетилівської гімназії);
 • Гурток шахів (на базі Решетилівської ЗОШ І ст.)

Творчою майстернею Будинку є гуртки «Барви» та «Арт-батік».

Гурток «Арт-батік» -  викликає у дитини жвавий інтерес до цього виду образотворчого, а скоріше декоративно-прикладного, мистецтва. Відвідуючи заняття у дітей розвивається творчий інтерес та ініціативу, акуратність, вони навчаються застосовувати отримані знання в подальшому практичному житті, вчать будувати композицію та виконувати її у матеріалі.

Гурток «Барви» ставить за мету формування в учнів особистісно-ціннісного ставлення до мистецтва, інтересу до народної декоративно-ужиткової творчості, розвиток художніх здібностей, смаків, образного мислення, стимулювання творчого потенціалу, виховання потреби в особистісній творчій самореалізації вихованців.

Цю своєрідну країну фантазій створила Закарлюка Юлія Павлівна. Художній рівень вихованців допомагає їм перемагати у районних та обласних конкурсах.

Зразковий хореографічний колектив «Сузір’я» - це поєднання хореографії з великою щирістю юних вихованців. Висока виконавська майстерність, яскравий акторський талант, художня довершеність кожного танцю, барвиста палітра костюмів та багатство музичного супроводу – ось складові успіху колективу. Керівником даного колективу є Гайдук Марія Юріївна. 

Ще одна зірка БДЮТ – народний вокальний колектив «Валентина», керівником якого є Балко Валентина Миколаївна. На сьогодні цей колектив – зразок високої виконавської майстерності. Заняття в колективі спрямовані на оволодіння вихованцями мистецтвом вокалу та залучають їх до світу музики та акторського мистецтва.

Гурток барабанщиків «Ритм»  - це справжній феєрверк ритмів та емоцій. Колектив досить молодий (створений в 2008 році), але вже відомий в області і має певні досягнення. Твори у їх виконанні відрізняються оригінальністю та новизною. Керівник колективу Бірюкова Світлана Іванівна.

З метою більш систематичного і поглибленого вивчення питань охорони природи, посилення природоохоронної роботи серед громадськості при закладі працюють гуртки еколого-натуралістичного напрямку («Юний еколог», «Горицвіт», «Зелене світло»). Діти залюбки вивчають природу рідного краю, отримують практичні знання по догляду за мешканцями живого куточка, проводять фенологічні спостереження та з задоволенням беруть участь у заходах природоохоронного характеру.

Ознайомленню з основами технічних наук, освоєнню технологічних прийомів, умінь і навичок у проектуванні, виготовленні та використанні технічних моделей з дітьми різних вікових категорій покликані гуртки технічного напрямку. Саме на цих гуртках формується світогляд та вміння майбутніх техніків, конструкторів, інженерів. Саме тут діти навчаються точності, високоякісному виконанню роботи, економній витраті матеріалів.

БДЮТ є центром організації змістовного дозвілля, проведення масових заходів з дітьми та молоддю.

Головна мета: сприяння реалізації завдань національного виховання, якісному оновленню змісту, принципів, напрямів позашкільної освіти, стимулюванню творчого самовдосконалення дітей та молоді тощо.

Більшість масових заходів проводиться з метою:

 • Підбиття підсумків роботи за окремими напрямками позашкільної освіти (виставки творчих робіт, звітні концерти).
 • Відзначення традиційних свят (День захисту дітей, День матері тощо).
 • Залучення дітей та молоді до свят народного календаря (різдвяні, весняні, зелені свята тощо).
 • Пошуку та підтримки творчої обдарованості, юних талантів (конкурси, виставки тощо).
 • Участь в міжнародних, Всеукраїнських, обласних, районних фестивалях, конференціях тощо).

У жовтні 2009 року на базі БДЮТ при підтримці районного відділу освіти створене районне молодіжне об’єднання «ШТОРМ»Метою діяльності Решетилівського районного молодіжного громадського об'єднання «ШТОРМ» є захист законних прав дитини; виховання громадянської позиції; розвиток організаторських здібностей учнів; прагнення вчитись   будувати партнерські відносини в діяльності дорослих та дітей на принципах співдружності, творчого пошуку, демократизму.

За роки існування об’єднання  було проведено ряд заходів, серед яких хотілося б виділити:

 1. Благодійний проект «Серце до серця». Було зібрано: 2011 рік  - 1915 грн.  (участь взяли 8 навчальних закладів району), 2012 рік – 7369,34 грн., які були перераховані на допомогу дітям, хворим на цукровий діабет (23 навчальних закладів району).
 2. Акція «Щастя на крилах» . Грудень 2011 року – зібрано 2064 грн., які перераховані до фонду "Сильні духом” на організацію  реабілітації онкохворих дітей в Україні.
 3. Проведено конкурс на кращу казку про здоровий спосіб життя. Кращі казки друкувалися в районній молодіжній газеті «На хвилях шторму» та об’єднанні в збірку «Казки про здоровий спосіб життя».
 4. Благодійна акція «До нас Миколай в гості завітав». Під час організації даного заходу школярі шкіл району зібрали м’які іграшки, які були вручені дітям інвалідам та дітям – сиротам, решту іграшок передано  в два нововідкритих дитячих садочки.

Як результат плідної роботи дитячого та педагогічного колективу - постійна участь і перемоги вихованців в конкурсах, фестивалях, змаганнях різних рівнів.

Кожного року до БДЮТ приходять нові вихованці, а ті, хто тут навчався раніше, на все життя зберігають теплі спогади про яскраві події казкового світу дитинства. Творча, доброзичлива атмосфера в закладі підтверджує: Будинок дитячої та юнацької творчості – це справжній дім радості та добра!