Головна » 2013 » Серпень » 16 » Де відпочивали та загартовувалися наші учні
13:46
Де відпочивали та загартовувалися наші учні

Велика літня «перерва» у школярів – це період зміцнення  здоров`я, пізнання цікавого, нових знайомств та пригод.

На базі відпочинку біля с. Каленики  нашого району четвертий рік поспіль, а цьогоріч з 11 по 24 червня, працював спортивно-туристський табір «Літня школа туризму «Горизонт» районного центру туризму  і  краєзнавства  (начальник О.В.Карамушка). Вихованці туристських гуртків зібралися в одній із наймальовничіших місцин рідного краю на березі річки-красеня Псел, щоб закріпити здобуті в туристсько-краєзнавчих гуртках теоретичні знання і практичні вміння.

Два тижні тривала робота відпочинкової зміни табору. Життя її учасників було наповнене практичними заняттями з техніки пішохідного туризму та спортивного орієнтування, конкурсами, вечорами відпочинку, змаганням, які проводили інструктори із дитячо-юнацького туризму – працівники районного ЦТК. Заключним акордом роботи Літньої школи туризму став турнір із техніки пішохідного туризму на місцевості, що відбувся 22 червня в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. До учасників табірної зміни завітав голова райдержадміністрації В.В.КОЛЕСНІЧЕНКО.

З 24 червня по 7 липня ц.р. на базі Калениківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. діяв профільний оздоровчий табір «Еколог», де відпочивали 35 обдарованих, талановитих учнів району, які небайдужі до проблем природи.

Два тижні спілкування з однодумцями та педагогами швидко пролетіли. Кожен день у таборі був незвичайний, хоча підпорядковувався загальним положенням дитячого закладу. Щоранку — зарядка, гігієнічні процедури. Основна частина доби проходила на «Базі відпочинку» (одна із зупинок екологічної стежки «Смарагди біля Псла»). Тут діти створювали та захищали екологічні проекти, вивчали рослини, спостерігали за тваринами, птахами, комахами, малювали, купалися і засмагали.

Традиційними є відкриття та закриття  табірної зміни; посвята у юні екологи району з пов’язуванням галстуків та виконанням гімну екологів; День туриста, поза увагою не лишалися і обов’язкові свята — «Івана-Купала», «День Нептуна»; конкурс «Міс екологія» та визначення кращого еколога табору з врученням путівки на наступний рік.

З метою організації змістовного дозвілля та відпочинку дітей влітку на базі Калениківської ЗОШ з 8 по 21 липня було організовано роботу профільного табору «Екстрім», де відпочивали, подорожували, змагалися  активісти зі шкіл району.

Успіх у роботі залежить від зацікавленості організаторів літнього відпочинку, їхньої енергії, наполегливості, любові до дітей, а також уміння пробудити ініціативу, організувати творчі колективні справи.  Виховна робота у «Екстрімі» базувалася на розвитку дитячої ініціативи, самодіяльності, колективної творчої справи. Відпочинок школярів був цікавим та корисним.

Кожен день після ранкової зарядки на дітей чекали конкурси, ігри, розваги, вікторини та змагання. Жодна перемога – чи то колективна, чи то особиста – не лишалася без уваги. Загони та діти-переможці нагороджувалися грамотами та призами.  Життя у таборі було насичене новими подіями, враженнями, почуттями. За час зміни діти потоваришували, краще пізнали один одного, навчилися працювати у колективі, дізналися багато цікавого, розкрили свої таланти та вподобання. Відпочинок у «Екстрімі» став для учнів подорожжю у країну  радості, сміху і гарного настрою.

  З 22 липня по 4 серпня ц. р. на базі Калениківської спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. працював профільний табір оздоровлення та відпочинку «Рівний – Рівному». Поряд з активним відпочинком, проведенням тематичних днів, спортивних ігор та змагань для учнів 5-8 класів були запропоновані заняття  за програмою «Рівний – Рівному», які провели педагоги-тренери В.М.Черкун та Ю.Ю.Полонська. Всі діти були активними, проявляли інтерес до роботи по профілактиці шкідливих звичок та  здорового способу життя. Для учнів 9-11 класів запропонували програму тренінгових занять «Шлях до себе» з метою  самопізнання, набуття уміння виходити з конфліктних ситуацій. Табірне життя так захопило дітей, що під кінець виникало бажання залишитися, продовжити відпочинок з друзями і вихователями.

З 24 липня по 7 серпня ц. р. на Калениківській базі відпочинку діяв літній профільний спортивно-оздоровчий табір «Олімпієць». Оздоровлено 15 юнаків віком від 10 до 16 років. Контингент табору – це хлопці, які мають підвищену активність, спортивні здібності та жагу до розвитку своєї особистості.  Основний напрям роботи — оздоровлення і заняття греко-римською боротьбою та іншими видами спорту. Різностороння діяльність забезпечувалася  усілякими формами роботи (збори, лінійки, концерти, свята, ігри, змагання). Активний відпочинок дітей передбачав тісний зв’язок роботи табору з оточуючим життям, навколишньою природою, що забезпечило відмінний відпочинок та готовність до нового навчального року.

Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації щиро дякує педагогам, кухарям, водіям, які, незважаючи на відпустки  та особисту зайнятість,  самовіддано працювали для повноцінного забезпечення літнього оздоровлення школярів у пришкільних та профільних таборах відпочинку.

Володимир Зінченко,
начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту РДА.Переглядів: 470 | Додав: rvo-resh | Рейтинг: 0.0/0