Головна » 2012 » Жовтень » 16 » Підвищуємо загальноосвітню компетентність
13:58
Підвищуємо загальноосвітню компетентність

В рамках проблеми, над якою працюватимуть учителі етики шкіл району у 2012-2013 н.р., а це «Виховання основних моральних цінностей, чеснот і орієнтирів особистості для формування конкурентноспроможного учня та професійної компетентності учителя», було проведено виїзний семінар-екскурсію по музеях міста Полтави з метою підвищення загальноосвітнього та культурного рівня учителя етики.. Цього разу учасники семінару відвідали музей авіації та космонавтики та літературно-меморіальний музей І.П.Котляревського. Пізнавальна значимість екскурсій величезна.

Музей авіаційної та ракетно-космічної тематики зацікавив своєю багатогранністю та насиченістю інформації. Ми ознайомилися з унікальними матеріалами, присвяченими найвидатнішим подіям в аерокосмічній науці та техніці в Україні та світі, а також із життєвим шляхом та творчою спадщиною визначних діячів у галузях авіації та космонавтики. Вразила складна доля Юрія Кондратюка (О.Шаргея) та велика сила духу цієї людини. Ознайомилися із неоціненним внеском наших земляків у перемогу в роки Великої Вітчизняної війни, про участь України у міжнародних космічних проектах.

Літературно-меморіальний музей І.Котляревського полонив затишком та щирою атмосферою. Екскурсовод Скриль Валентина Іванівна зуміла проникливо передати всю велич і трагізм долі славетного земляка. Ми ознайомилися із великою кількістю різноманітних матеріалів, систематизованих за тематико-хронологічним принципом. Мали змогу побачити рукописний архів поета, переданий Санкт-Петербурзькою публічною бібліотекою ім. М. Салтикова-Щедріна, його особисті речі, чисельну бібліотеку прижиттєвих і пізніших видань письменника XVIII-XIX століть, твори образотворчого мистецтва. Серед унікальних експонатів музею — перше прижиттєве видання поеми «Енеїда» 1798 року, а також раритетне друге видання 1808 року, цінне тим, що було в особистій бібліотеці господаря. Окремий зал присвячено історії створення і виходу в світ поеми «Енеїда». Ознайомилися із службовою і громадською діяльністю І. Котляревського на посадах наглядача Будинку виховання дітей збіднілих дворян, піклувальника Полтавських благодійних закладів, директора першого стаціонарного театру Полтави. Дізналися про спорудження пам’ятника митцеві за кошти доброчинних народних пожертв та супротив правлячої верхівки.

Ця екскурсійна поїздка залишила глибокий слід в наших серцях та душах.

Глушко О.О.,
методист РМКПереглядів: 530 | Додав: rvo-resh | Рейтинг: 0.0/0