Головна » 2013 » Лютий » 27 » «Поетична весна -2013»
10:32
«Поетична весна -2013»

26 лютого літературно обдаровані школярі зібралися на традиційному районному конкурсі авторської поезії та прози «Поетична весна-2013». На конкурс з’їхалися 32 учасники із 14 шкіл району.

Решетилівська школа І ступеня гостинно зустріла учасників у святково прибраному актовому залі. Ведучій конкурсу, (а вона ж і сценарист) Непийпі Ірині Миколаївні, учителю Глибокобалківської школи І-ІІ ст., разом із своїми юними помічниками – учнями Глибокобалківської школи, вдалося створити світлу атмосферу зустрічі і перетворити конкурс на справжнє свято літературної творчості.

Щирі вітання та побажання учасникам конкурсу прозвучали від голови журі, завідуючої районним методичним кабінетом Костогриз Алли Миколаївни.

Журі конкурсу, у складі якого працювали учителі, які самі пишуть вірші та мають власний досвід участі в літературних поетичних зустрічах, Калініченко Станіслав Григорович (Друголиманська ЗОШ І-ІІІ ст.), Чухно Лариса Борисівна (Кукобівська ЗОШ І-ІІ ст.) та методисти районного методичного кабінету відмітили багато творів прозових та віршованих, які вирізнялися цікавими знахідками, літературною майстерністю.

Учні представляли свої авторські твори у двох номінаціях: «Над Решетилівським роздоллям яскрава світить нам зоря» (до 90-річчя утворення Решетилівського району) та вільна тема «Мистецтво, що торкається до серця».

Більшість учнів представили свої творчі доробки у саморобних збірочках із малюнками, власними світлинами.

Порадували своїми першими кроками в творчості наймолодші учасники – це 11 учнів 2-4 класів із 8 шкіл району.

Як завжди творчим і неординарним був виступ членів літстудії «Мальва» Кукобівської школи І-ІІ ст. (керівник Дроботенко А.О.), літературною довершеністю та колоритністю запам’ятався глядачам виступ учениці 7 класу Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. Силенко Ілони (керівник Дзюба В.М.). Заслуговує на увагу робота учителів Колотіївської ЗОШ І-ІІ ст. Ситник Л.О. та Семенової С.А. з літературно здібними учнями. Незважаючи на завантаженість роботою на посаді директора школи, Горбань З.В., як учитель-словесник, результативно працює з відповідною категорією учнів Шамраївської школи І-ІІ ст.

Цікавими літературними знахідками та серйозним підходом до культури подачі матеріалів (а це один із критеріїв оцінювання ) вирізнялися конкурсні збірки учнів Шамраївської школи І-ІІ ст. Дмитренко Оксани та Погрібного Євгенія; Решетилівської гімназії - Непийпи Ростислава, із М’якеньківської ЗОШ І-ІІ ст.; Ступи Оксани; Бережного Ігоря із Решетилівської ЗОШ І-ІІ ст.; Дзекун Ірини із Калениківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст., Палієнко Віталіни із Лобачівської ЗОШ І-ІІ ст., Карпенко Вікторії із Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст., Коломієць Вікторії із Пащенківської ЗОШ І-ІІ ст., Марченко Карини із Сухорабівської ЗОШ І-ІІІ ст., Бабир Мар’яни із Жовтневого НВК.

Справжнім літературним відкриттям, на думку журі, стали вірші Пивовар Юлії, десятикласниці Решетилівської гімназії, яка вперше брала участь у конкурсі, але її твори вразили філософським звучанням, вправною римою, влучними художніми засобами.

Багато учнів є постійними учасниками минулорічних конкурсів, що свідчить про сталий інтерес до цього виду творчості, про серйозну роботу з літературно обдарованими дітьми з боку учителів, керівників гуртків, шкільних літературних студій.

Нелегким для журі було завдання визначити кращих, бо всі учасники заслуговували на увагу. Місця визначені так:

у молодшій групі

1 місце – Хоменко Анна, учениця 4класу Сухорабівської ЗОШ І-ІІІ ст.

2 місце – Доля Аліна, учениця 3 класу Глибокобалківської ЗОШ І-ІІ ст.

– Сініцева Олена, учениця 3 класу Решетилівської ЗОШ І ст.

3 місце – Базюк Ольга, учениця 3 класу Колотіївської ЗОШ І-ІІ ст.

– Кутнич Анастасія, учениця 3класу Новомихайлівської ЗОШ І-ІІ ст.;

– Погрібний Євген, учень 3 класу Шамраївської ЗОШ І-ІІ ст.

у середній віковій групі

1 місце – Силенко Ілона, учениця 7 класу Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст.

2 місце – Капустян Ліна, учениця 7 класу Колотіївської ЗОШ І-ІІ ст.

– Дмитренко Оксана, учениця 7 класу Шамраївської ЗОШ І-ІІ ст.    

3 місце – Кутнич Юлія, учениця 5 класу Новомихайлівської ЗОШ І-ІІ ст.

– Марченко Карина, учениця 5 класу Сухорабівської ЗОШ І-ІІІ ст.

– літстудія «Мальва» Кукобівської ЗОШ І-ІІ ст.

у старшій групі

1 місце – Григоренко Аліна, учениця 10 класу Решетилівської гімназії

2 місце – Дзекун Ірина, учениця 10 класу Калениківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.

3 місце - Пивовар Юлія, учениця 10класу Решетилівської гімназії

Вірші та прозові твори 13 учасників конкурсу, які були запропоновані в номінації «Над Решетилівським роздоллям яскрава світить нам зоря» подано для друку до районної газети «Решетилівський вісник».

О. Глушко 
методист райметтодкабінету, член журіПереглядів: 447 | Додав: rvo-resh | Рейтинг: 0.0/0