Головна » 2016 » Травень » 24 » Про проведення семінару- інструктажу відповідальних за облік дітей і підлітків шкільного віку в 2016 році
10:48
Про проведення семінару- інструктажу відповідальних за облік дітей і підлітків шкільного віку в 2016 році

19.05.2016 року   у залі засідань Решетилівської селищної ради пройшов  семінар-інструктаж  відповідальних за облік дітей і підлітків шкільного віку( Інструкція з обліку дітей і підлітків шкільного віку , затверджена постановою КМУ  від 12 квітня №646). У семінарі взяли участь відповідальні особи із загальноосвітніх навчальних закладів, сільських рад  Решетилівського району, Решетилівської селищної ради (Закон України стаття 32, делеговані повноваження п. 4.)

Галанська Ю.Б., методист РМК відділу освіти, сім`ї, молоді та спорту  Решетилівської райдержадміністрації довела до присутніх загальні вимоги до порядку проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку, зокрема, складання списків дітей 5- річного віку та уточнення списків дітей і підлітків 6-18 років. Акцентувала увагу щодо  взаємодії відділу освіти, сім`ї, молоді та спорту Решетилівської райдержадміністрації, сільських рад, селищної ради, служби в справах дітей та тісної співпраці   з питань  попередження бездоглядності, залучення дітей і підлітків до навчання, здійснення  щорічного обліку дітей і підлітків шкільного віку. 

Нажаль,  були відсутні  відповідальні  особи із  Малобакайської, Шевченківської, Лобачівської, Кукобівської, Першолиманської, Новомихайлівської, Потічанської сільських рад.

 Крім  чинних нормативних вимог, школам для здійснення належного обліку дітей і підлітків шкільного віку, забезпечення  здобуття неповнолітніми повної загальної середньої освіти потрібна   активна допомога ( в межах своєї компетенції та повноважень) з боку сільських, селищної рад, служби в справах дітей Решетилівської райдержадміністрації.

Практика показує, що основними причинами, коли дитина не відвідує школу, є:

- втрата неповнолітніми інтересу до навчання, неготовність до будь - якої системної діяльності;

- матеріальна скрута в сім´ї, відсутність необхідного одягу, навчального приладдя;

- використання неповнолітніх батьками для роботи у домашньому господарстві;

-   неспроможність батьків виховувати дітей, впливати на них позитивно.

        У першому випадку вирішення проблеми знаходиться у суто виховній сфері. Загальноосвітні навчальні заклади, зокрема, вчителі допомагають дітям подолати вади свого характеру, навчають її примушувати себе виконувати учбові завдання, вчасно з´являтися на заняття.

У другому випадку - доцільно буде надати малозабезпеченій сім´ї матеріальну допомогу. При цьому слід враховувати, що нерідко матеріальна скрута сімей є прямим наслідком  пияцтва батьків, і  в даному разі  матеріальну допомогу доцільно надавати не грошима, а предметами , яких не вистачає дитині, щоб відвідувати школу.

          Та коли прямою причиною невідвідування дітьми школи стають їх батьки, коли батьки неспроможні вплинути на своїх дітей, а школа вичерпала власні можливості впливу на них, край потрібна допомога  сільських рад, служби в справах дітей.

         Найскладніше складати списки дітей 5- річного віку відповідальній особі Решетилівській ЗОШ І ст. та Решетилівській ЗОШ І-ІІ ступенів - це подвірний обхід закріплених територій обслуговування ( розпорядження голови райдержадміністрації від 21.08.2004 року №408), але не завжди двері гостинно відчиняють для вчителя. 

Голова Решетилівської селищної ради  Кузьменко В.В. пообіцяв звернутися  на липневій сесії до депутатів селищної ради, щоб забезпечити  допомогу відповідальним  здійснити належний облік дітей 5- річного віку в 2016 році.

Вироблені в ході семінару рекомендації щодо організації обліку дітей і підлітків шкільного віку, дітей 5-річного віку в 2016 році направлені в усі загальноосвітні навчальні заклади  та сільські ради району.

Методист РМК  відділу Ю.Б. ГаланськаКатегорія: Освітянські новини | Переглядів: 233 | Додав: rvo-resh | Рейтинг: 0.0/0