Головна » 2012 » Березень » 22 » Районна предметна методична комісія учителів світової літератури
18:11
Районна предметна методична комісія учителів світової літератури

На чергове засідання районної предметної методичної комісії учителі світової літератури та російської мови зібралися у Калениківській спеціалізованій школі І-ІІІ ст. 20 березня 2012 р. Тема зустрічі «Літературна компаративістика в школі». Дане питання розглядалося з позицій формування уявлення учнів про світову літературу як систему національних літератур, про міжлітературні та міжмистецькі зв’язки. Саме на це і звертала увагу у своєму виступі керівник комісії Кошова В.М.


Виступ керівника РПМК   Кошової В.М.

Урок з елементами компаративного аналізу твору запропонувала колегам учитель Калениківської школи Дзекун Р.В. В ході аналізу уроку усі виступаючі відмітили, що такі уроки – особливі. Основна їх перевага перед традиційними полягає в тому, що вони максимально оптимізують навчальний процес, роблять його дослідницьким, творчим, цікавим. Вслуховування в оригінал тексту О.Генрі «Останній листок» поставило семикласників в ситуацію пошуку, дослідження через порівняння окремих літературних та мовних явищ, зокрема під час характеристики образу Бермана. Використання ілюстрацій, словничків, творчих, проблемних завдань на уроці сприяло розкриттю творчого потенціалу учнів, формуванню їх аналітичного мислення, вироблення особистого погляду на життєві події та явища.

В ході роботи РПМК своїми напрацюваннями ділилися учителі Артеменко О.І. (Пащенківська ЗОШ І-ІІ ст.), Чухно Л.Б. (Кукобівська ЗОШ І-ІІ ст.), Горбань З.В (Шамраївська ЗОШ І-ІІ ст).

Директор Калениківської школи Тищенко Л.М. познайомила присутніх із основними напрямками роботи навчального закладу. Свій виступ супроводжувала ком’ютерною презентацією та фільмом про школу. Також Людмила Миколаївна звернула увагу на роботу із літературно обдарованими учнями: перед присутніми виступили учні молодших класів із захистом проектів, переможець районного конкурсу «Поетична весна» 2011, 2012 рр. учениця 9 класу Дзекун Ірина, переможець районного конкурсу гумору «До Ковіньки на хвилину на веселу гуморину» та учасник обласного зонального огляду учнівської самодіяльності «Веселка» учень 10 класу Василенко Євгеній, із фрагментом захисту науково-дослідницької роботи МАН з теми «Цар філософів Сходу і Заходу (Життя та творчість Омара Хайяма)» - учениця 10 класу Миколаєнко Тетяна.


Учениця 9 класу Вовк Ірина  зі  своїми роботами

В ході перебування у Калениківській школі учасники РПМК мали змогу переглянути шкільні виставки методичного та декоративно-прикладного спрямування.

Глушко О.О., 
методист РМКПереглядів: 490 | Додав: rvo-resh | Рейтинг: 0.0/0