Головна » 2013 » Липень » 11 » «Соціальна світлиця» працює для дітей із сімей, які потрапили в складні життєві обставини
00:21
«Соціальна світлиця» працює для дітей із сімей, які потрапили в складні життєві обставини

Найпридатнішим навколишнім середовищем, що сприяє оптимальному розвитку дітей, є, безумовно, родинний дім та батьківська турбота. Проте, повноцінний, гармонійний розвиток дитини неможливий у сім'ях, де батьки неналежним чином виконують свої обов’язки. Основу сімейного неблагополуччя здебільшого становлять конфлікти міжособистісного, соціально-побутового, психофізичного характеру. Рівень забезпечення і виховання дітей у сім'ях, котрі перебувають у складних життєвих обставинах, не відповідає життєво необхідним вимогам, що, в свою чергу, накладає відбиток на їхній розвиток та поведінку. Саме тому пріоритетним напрямком діяльності Решетилівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді є раннє виявлення, облік сімей і осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах і забезпечення соціального обслуговування та соціального супроводу сімей, осіб даної категорії.

На сьогодні на обліку в РЦСССДМ перебуває 113 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. З них понад 70 % мають проблеми з вживанням алкоголю, а відтак і зневажливе ставлення між членами родини та негативний вплив на дітей. Тому найголовніше завдання соціального працівника Центру – вберегти дитину та зуміти переконати батьків, які потрапили в кризу, що вони повинні змінити свій стиль життя та звернутися за допомогою. І лише таким чином можна врегулювати сімейні конфлікти, налагодити стосунки з дітьми, вирішити безліч інших проблем – варто лише не опускати руки.

9 липня з метою захисту прав дітей та батьків в рамках соціальної роботи з сім’ями, що перебувають в складних життєвих обставинах, Решетилівським РЦСССДМ при кабінеті психологічного розвантаження «Соціальній світлиці», що діє в Центрі, було організовано та проведено тренінг для батьків з даної категорії за темою «Батьківство в радість», з метою сприяння підвищення батьківського потенціалу, свідомого ставлення до виховання та розвитку дітей. На даний захід було запрошено 10 родин, що проживають на території Решетилівської селищної ради. Під час тренінгу учасники розглянули такі питання як відповідальне батьківство, здоров'я дитини, шкідливі звички та їх наслідки. Також учасникам було запропоновано переглянути два відеоролика «Гараж» та «Я сюда никогда не вернусь!», які змалювали можливий летальний перебіг подій при безвідповідальному ставленні батьків до дітей. Приємним було те, що учасники тренінгу були активними, постійно висловлювали свої думки, переживання, ставили запитання з питань догляду та виховання дітей, а також з проблем упевненої відмови від вживання алкоголю. Планується, що дані заходи будуть проводитися систематично, сім'ї зможуть ділитися своїми проблемами, знаходити підтримку в громаді, і як наслідок - зможуть подолали кризові ситуації, і вберегти родину.

«Соціальна світлиця» працює щодня і кожному, хто звернеться за підтримкою, допоможуть кваліфіковані психологи та соціальні працівники.

Фахівець із соціальної роботи РЦСССДМ                           К.НечипоренкоПереглядів: 655 | Додав: rvo-resh | Рейтинг: 0.0/0