Головна » 2012 » Березень » 19 » «Стежинами рідного краю» – переможці ХХІХ-го обласного зльоту
09:51
«Стежинами рідного краю» – переможці ХХІХ-го обласного зльоту

З 14 по 16 березня у приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання пройшов ХХІХ-ий обласний зліт юних краєзнавців. Честь Решетилівщини захищали вихованці історико-краєзнавчого гуртка «Стежинами рідного краю» Решетилівської гімназії ім. І.Л.Олійника (керівник – Ширшова Н.О.).

Вихованці гуртка – Барабаш Наталія, Вергун Едуард, Динда Людмила, Король Аліна, Кулик Євген та Маменко Євгенія – гідно представили власний творчий звіт про розвиток краєзнавчої справи в Решетилівській гімназії та досягнення юних краєзнавців за останні три роки, що здобув заслужену перемогу. Однією із найкращих визнана на виставці з досвіду роботи «Досягнення юних краєзнавців Полтавщини» і експозиція пошукових матеріалів, зібраних юними дослідниками з гімназії.

І дійсно, вихованцям Наталії Олександрівни було про що звітувати. Адже лише за останні три роки її учні здобули перемоги в обласних та всеукраїнських етапах конкурсів експедицій та акцій «Шляхами подвигу і слави», «Пізнай свою країну», «Історія міст і сіл України» та «Моя Батьківщина – Україна», стали переможцями 27-го зльоту юних краєзнавців та у складі збірної району – призерами 13-го обласного зльоту юних туристів-краєзнавців, активістів руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків», призерами обласного етапу конкурсу-захисту Малої академії наук.

Діти, також, взяли активну участь у чотирьох всеукраїнських науково-практичних краєзнавчих конференціях, що проходили в Києві, Харкові, Миколаєві, Полтаві. За результатами кожної з них були видані збірки наукових статей, до яких включені і наукові розвідки решетилівських дітей.

Як переможці всеукраїнських етапів експедицій вихованці гуртка двічі нагороджувалися екскурсійною путівкою до Центрального табору туристського активу (с. Осій на Закарпатті).

Зібрані копіткою пошуковою працею матеріали, вихованці «Стежини…» прагнуть всіляко пропагувати. Так, вони видали кілька книжечок, які поповнили скарбницю краєзнавчої літератури про рідний край та посіли гідне місце в експозиції кімнати-музею «Решетилівські обрії». Це і розробки екскурсійних маршрутів по Решетилівці «Історія увічнена в граніті», «Бенефіс решетилівських майстрів», і дослідження «Джерело історії – символіка Решетилівського краю», «Забутий промисел», «Мости єднання: Полтавщина – Санкт-Петербург», «Дві течії однієї річки», «Знайомство з братами-декабристами», «Т.Г.Шевченко в Решетилівці» та інші.

Історики-краєзнавці на чолі зі своїм наставником активно співпрацюють з науковцями та місцевими краєзнавцями, зокрема з А.М.Асаулом., В.М. та І.В.Козюрами, В.Я. Мошурою.

За підсумками роботи ХХІХ-го обласного зльоту юних краєзнавців гурток «Стежинами рідного краю» та його керівник нагороджені грамотами Головного управління освіти і науки, обласного центру туризму і краєзнавства та призами.

Привітаємо ж дітей та їх керівника з перемогою і побажаємо юних краєзнавцям і в майбутньому залишатися активними дослідниками маловивчених та забутих сторінок з історії рідного краю.

           

Ігор Купенко,
методист районного центру
туризму і краєзнавстваПереглядів: 704 | Додав: rvo-resh | Рейтинг: 0.0/0